На якому поверсі краще жити?, АПАРТАМЕНТИ — ЦЕ КВАРТИРА ЧИ НЕМАЄ? У ЧОМУ РІЗНИЦЯ?, ПАНОРАМНІ ВІКНА — ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ.
Крім цих нюансів існує ще один важливий момент, - сторона світла на яку орієнтовані вікна та фасадні стіни квартири.
Вибираючи квартиру з орієнтацією в той чи інший бік світла варто відштовхуватися від свого способу життя, особистих уподобань, поверху на якому розташована квартира, навколишньої забудови та наявності високих дерев у безпосередній близькості від будинку, використовується квартира для цілорічного проживання або тільки в літній сезон та функціонального призначення того чи іншого приміщення/кімнати. Якраз про взаємозв'язок цих факторів зі стороною світла і йтиметься далі.
Спосіб життя та особисті переваги при виборі сторони світла
Якщо ви любите прокидатися з першими променями, насолоджуючись яскравим сонячним світлом з ранку або засинати, спостерігаючи захід сонця, то для вас найбільше підійде вікна, що виходять на схід або захід.
Зі східними вікнами ви будете зустрічати світанок раніше за всіх і це ідеальний вибір для тих, хто прокидається рано, проте варто враховувати, що влітку кімната буде нагріватися досить швидко.
Із західними вікнами світло буде у другій половині дня і це ідеальний варіант, для тих, хто любить довше поспати і кого не тішить яскраве сонце зранку. А ввечері ви зможете насолоджуватися видом заходу сонця з вікон західної сторони. Крім цього, влітку у західних кімнатах тепло, але не спекотно.
До речі, про тепло. По праву найтеплішою і навіть гарячою стороною вважається південна. Ця сторона спеціально для тих, хто любить тепло і багато світла, так як кімнати, що виходять на південну сторону в будь-яку пору року, будуть дуже світлі і багато в чому це плюс, наприклад, якщо у вас є кімнатні рослини або ви вважаєте за краще працювати при яскравому природному освітленні. Взимку це може бути приємним бонусом мати таку світлу кімнату і при цьому досить теплу, проте влітку, коли сонце найбільш активне, там може бути особливо жарко і душно, так що краще відразу обзавестися кондиціонером. А також велика кількість світла сприяє вимиранню різних хвороботворних бактерій. Крім цього, надлишок ультрафіолетового випромінювання може обернутися вигорянням шпалер та розсиханням меблів.
Компромісом у такій ситуації може стати кімната, що виходить на південний схід або південний захід, там буде досить світло і не надто спекотно, відповідно, на південному сході світліше і тепліше, тоді як на південному заході буде трохи менше світла і трохи прохолодніше.
Північна сторона заслужила титул найтемнішої і прохолоднішої, але в усьому можна знайти свої переваги! Наприклад, якщо ви любите прохолоду, а не яскраве сонце, то цей бік спеціально для вас! Взимку у північних кімнатах може бути прохолодно, якщо стіни будинку не утеплені та не мають належного теплоопору. Влітку в такій кімнаті буде максимально комфортно навіть без кондиціонера, оскільки повітря не нагріватиметься з такою ж силою, як, наприклад, з південного або східного боку. А ось сонцелюбні рослини в такій кімнаті краще не розташовувати.
Також дуже важливим моментом є напрямок вітрів та їх інтенсивність у зимовий та літній час.
Середня повторюваність напряму вітру за рік в Одесі демонструє, що найбільша кількість приходить із півночі та заходу, також більша частка інтенсивності припадає на південну сторону.
У зимовий час вітри з найбільшою інтенсивністю приходять до нас із північного заходу, півночі та заходу, тоді як південна та східна мають найменшу інтенсивність. У літню пору вітру приходять до нас в основному з півночі, північного заходу, заходу і північного сходу, найбільша інтенсивність припадає на північ.
Такі фактори варто враховувати під час купівлі квартири, особливо на верхніх поверхах.
Перепланування двосторонніх квартир
Дуже важливо, щоб у кожному куточку вашої квартири ви почувалися комфортно і затишно, щоб кожен день вдома приносив вам радість і наповненість. Для того, щоб бути максимально продуктивним, бадьорим, щоранку відчувати приплив енергії важливо починати свій день правильно, як і його продовжити. Це також залежить від того, на яку сторону виходить кімната, тому при переплануванні квартир важливим аспектом є правильна відповідність призначення приміщення зі стороною світла.
Спальня
Почнемо з кімнати, де вам необхідно почуватися максимально комфортно — спальні.
Сон це невід'ємна частина життя будь-якої людини, а здоровий сон дуже важлива складова гарного самопочуття та продуктивності. По-перше, варто враховувати ваш особистий біологічний годинник і індивідуальну кількість часу для здорового сну.
Таким чином, спальня зі східного боку забезпечить вам ранній сонячний ранок і сприятливо впливатиме на ваше самопочуття через свою освітленість і не надто високу температуру.
У той час як вікна із західною забезпечать вам довгий сон, пізніший ранок та загальну прохолоду.
Вікна з південного боку можуть бути небажаними для спалень, тому що там буває досить жарко, душно і, можливо, занадто світло.
Аналогічно з кімнатами, що виходять на північний бік, через брак освітленості і, відповідно, тепла.
Північно-східні та південно-східні кімнати можуть стати гарним компромісом у виборі для тих, хто любить зустрічати перші сонячні промені.
А північно-західні та південно-західні для тих, хто любить якомога довше поспати.
Дитяча кімната
Дитяча кімната - це дуже важливе приміщення, в якому варто враховувати особливості підростаючого організму, що вимагає вітамінів, таких як вітамін D, який якраз і знаходиться в сонячному промені.
Тому, безумовно, у кімнаті слід бути світло та досить тепло, тому найкращим рішенням тут, найімовірніше, є східна сторона.
Крім загального комфорту у дитини важливо виробити правильний біологічний ритм, щоб з ранку він відчував себе бадьоро і наповнено, а ввечері відчував приємну втому і міг засипати здоровим приємним сном.
Тому раніше ранок, у сумі з теплим, але не жарким внутрішнім кліматом, можуть сприятливо позначитися на вашій дитині.
Також чудовим рішенням буде розмістити дитячу кімнату на південно-східній та північно-східній стороні.
Кухня
Кухня є досить важливим елементом повсякденного життя, тому що зустрічає вас вранці і проводить до сну ввечері.
Дуже важливо бачити свою їжу в процесі їди, тому бажано, щоб кухня була досить освітленою. Крім цього, це одне з перших місць, яке починає ваш день, тому важливо, щоб воно зустрічало вас привітно.
Для кухні добре підійде східна, південно-східна, північно-східна сторони, якщо ви починаєте свій день досить рано.
Якщо ж ви прокидаєтеся ближче до другої половини дня, то західна, південно-західна та північно-західна також сприятливо вас зустрінуть.
Однак, південна сторона може виявитися невдалим вибором для кухні, оскільки сама по собі нагріває приміщення, в якому ви готуєте і так створює жар.
А ось північна, навпаки, не буде проблемою в плані температури, але в такій кухні необхідно спроектувати достатню освітленість.
Кабінет
І ось ми підійшли до робочого місця. Кабінет, в якому вам потрібно бути максимально бадьорим, зарядженим і продуктивним, чому сприяє сонце і не втомлює температура в приміщенні! Як же бути із цим?
Якщо ви працюєте за комп'ютером, справедливо буде помітити, що зайве сонце не сприятиме комфортній роботі. У такому разі варто поставити робочий стіл осторонь прямого сонячного проміння.
Максимально комфортною стороною світла тут є північна, оскільки вона не заважатиме вам у роботі з комп'ютером.
При виборі східної, північно-східної або південно-східної сторін варто враховувати час, в який ви перебуваєте в кабінеті, тому що максимальна освітленість припадає на першу половину дня.
У той час як на західній, північно-західній та південно-західній найінтенсивніше сонце буде у другій половині дня.
Вітальні
Вітальня - це місце для відпочинку, місце, де ви проводите час зі своїми гостями і, без сумніву, вам має бути там комфортно і затишно.
Для вітальні якраз добре підходить південна сторона, особливо, якщо ви маєте там кімнатні рослини. У вашій вітальні завжди буде світло та тепло.
Так само як і відмінно підійде східна з її ранніми світанками та загальною комфортною температурою, проте вдень освітленість спадає, тому альтернативою може стати захід.
Особливо якщо ви не маєте кімнатних рослин у вітальні, західна сторона відмінно підійде для цієї кімнати.
А ось із північної варто враховувати її основні особливості, адже влітку там буде максимально комфортно, а ось узимку може бути трохи прохолодно.
Поверх і сторона світла
Окрім цього поверх на якому розташована квартира та навколишня забудова впливатиме на мікроклімат у квартирі. Чим вище, тим більший вплив сонячних променів.
Іноді квартири розташовані на нижніх поверхах можуть бути обмежені доступом сонячних променів сусідніми будівлями або високими деревами.
У той же час, проживання на нижніх поверхах з інших міркувань може бути кориснішим з точки зору здоров'я та самопочуття. Про тонкощі вибору поверху прочитайте у нашій статті НА ЯКОМУ ПОВЕРХУ КРАЩЕ ЖИТИ?
Ми розповіли Вам про основні особливості сторони світла при покупці квартири, щоб кожен день, проведений вдома, радував вас затишком у будь-який час доби та року!
А далі – вибір за Вами!
Ми є партнерами 95% забудовників в Одесі, наші послуги для Вас безкоштовні, а ціни та умови покупки ідентичні умовам будівельних компаній. Звертайтесь!