4-ий квартал 2020
Анкара - місто з найбільшою швидкістю зростання середніх цін за рік до IV кварталу 2020 року (30%)
5,6% - середній річний приріст у 150 містах.
81% - частка міст, які відзначили зростання цін на житлову нерухомість до IV кварталу 2020 року
20% - частка міст, де приріст цін на житлову нерухомість до IV кварталу 2020 року був двозначним числом.
Сеул - найдорожче місто в Азії зі щорічним приростом цін на житлову нерухомість у 22%
Річні темпи зростання індексу збільшуються шостий квартал поспіль у четвертому кварталі 2020 року. У світовому масштабі ціни на житло у містах зросли у середньому на 5,6% у 2020 році порівняно з 3,2% у 2019 році.
Проте динаміка цін на житло у містах стає дедалі поляризованішою. Розрив між містом, що найбільше зростає і найслабше зростає, тепер становить 42 процентні пункти в порівнянні з 36 у червні 2020 року.
Ринки, що розвиваються, входять до числа одних з найуспішніших міст, у тому числі турецькі та російські міста. Хоча зростання цін у Туреччині значною мірою пов'язане з високою інфляцією та траєкторією руху ліри.
Ряд міст Північної Америки, Австралії та Європи демонструють високі показники, тоді як деякі міста Азії відстають. Це залежить від тривалості та суворості обмежень, введених у зв'язку з пандемією COVID-19. Ті ринки, які зазнали найсуворіших заходів, спостерігають посилення відкладеного попиту, що стимулює інфляцію цін.
З 15 міст США, що відстежуються індексом, 14 зараз перебувають у першій третині рейтингової таблиці. Річне зростання цін у них перевищує 7%. Рік тому до цієї категорії потрапляли лише два міста.
І навпаки, китайські міста знизилися у рейтингу: у 2020 році ціни зросли в середньому на 4% порівняно із середнім зростанням на 6% у 2019 році.
У Європі, розрив між французькими та німецькими містами та їх італійськими та іспанськими аналогами збільшується. Париж і Гамбург лідирують зі зростанням від 7% до 8%, тоді як іспанські та італійські міста демонструють середньорічне зростання -1,5% і 0,6% відповідно.
Майбутні результати індексу залежатимуть від багатьох факторів. Найважливіші – це швидкість вакцинації населення, ймовірності третьої хвилі пандемії та скорочення заходів податкового стимулювання, внаслідок чого робочі місця та іпотека стануть вразливішими, що потенційно може послабити настрої покупців у другій половині 2021 року.