За що платимо? Як розрахувати площу, за яку необхідно сплачувати податок на нерухомість?
Площа нерухомості, що знаходиться у власності, підсумовується. Наприклад, Ви маєте квартиру 40 кв. метрів та 50 кв. метрів, то потрібно платити за 40+50-60 (пільга) = 30 квадратів.
При цьому якщо Ви володієте частиною нерухомого майна, то розрахунок відбувається так. Наприклад, Ви володієте часткою у ½ квартири, площею 80 квадратних метра та ⅓ квартири, площею 90 кв. метрів, тоді платити будете за 80 * ½ + 90 * ⅓ - 60 (пільга) = 10 квадратів.
Якщо Ви та дружина володієте квартирою 120 квадратних метрів за принципом спільної часткової власності та у кожного з Вас частка ½ - податкових зобов'язань у Вас не виникає.
Висновок. Як заощадити на податку на нерухомість під час купівлі новобудови в Одесі? Оформіть інвестиційний договір із будівельною компанією на кількох членів сім'ї. Кожен співвласник отримає пільгу 60 квадратних метрів.
Як здійснюється розрахунок, якщо Ви володієте і квартирою та будинком?
У цьому випадку пільга підсумовується і становитиме 180 квадратних метрів. Наприклад, ви володієте квартирою, площею 150 квадратних метра та ⅛ частиною будинку, площею 160 квадратних метра, у цьому випадку податок платити не потрібно, тому що 150 + 160*⅛ – 180 (пільга)=-10 квадратних метра.
Парадокс, і висновок, який можна зробити, хочете заощадити на податку, маючи у власності квартири - купіть частину будинку!
А скільки платити? Якою є ставка податку на нерухомість в Одесі?
Друга зміна, що набула чинності, - максимальний розмір ставки податку.
Наразі він становить 3% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.
Раніше було 2%. Оскільки податок місцевий, місцеві ради можуть самостійно встановлювати ставку податку.
Одеською міською радою у лютому 2016 року було встановлено ставку у розмірі 2%.
Мінімальна заробітна плата на початок року становить 1378 гривень.
Відповідно, ставка податку становить 27,56 гривень за кожен квадратний метр площі житлової нерухомості на рік.
Хто платить додатковий податок на нерухомість?
Третя зміна, що набула чинності з 2016 року, - збільшення податку на 25 тисяч гривень за кожну квартиру , понад 300 квадратних метрів та будинок більше 500 квадратних метрів. Якщо ви володієте такою квартирою або будинком частиною, ви зобов'язані платити податок незалежно від розміру вашої частки. І решта співвласників такої нерухомості також зобов'язані сплатити податок за володіння.
Якщо частками мають близькі родичі, я рекомендую переоформити права на одного власника.
Це можна зробити договором дарування. Витрати на переоформлення окупляться приблизно за 2 роки.
Необхідно провести оцінку, близько 1000 гривень, та сплатити нотаріальні послуги у розмірі 4000 гривень.
Також стягується державне мито - 1% від оціночної вартості, ця цифра може коливатися, але для 300 метрової квартири може становити близько 50 тисяч гривень.
Рада власникам частин у великих об'єктах нерухомості - об'єднайте частки!