У цьому відео про те, як легалізувати свої гроші, уникнути відповідальності та нічого не заплатити державі.

Розповім:

  • 🔶 Хто може скористатися амністією?
  • 🔷 Які активи можна задекларувати?
  • 🔶 Які активи неможливо задекларувати?
  • 🔷 Який податок потрібно сплатити за декларування?
  • 🔶 Що буде, якщо НЕ задекларувати, але є що приховувати?
  • 🔷 Які активи та в яких межах вважаються “білими”?

Якщо виникли питання - замовте безкоштовний дзвінок з нашого сайту

Або напишіть нам у WhatsApp

Хто може скористатися амністією?

Амністією можуть скористатися фізичні особи – резиденти України. А от не зможуть чиновники, які з 2005 року подавали декларації відповідно до антикорупційного законодавства.

Які активи можна задекларувати?

Задекларувати можна:

  • Кошти, - це кошти на рахунках у банках, вклади в кредитні спілки, гроші віддані в борг, банківські метали та електронні гроші;
  • Нерухомість, майнові права на нерухомість, що будується, та об'єкти незавершеного будівництва;
  • Транспортні засоби;
  • Цінне майно (дорогоцінні метали, каміння, предмети мистецтва, антикваріат);
  • Фінансові активи, цінні папери та корпоративні права.

При цьому всі ці активи можуть перебувати як в Україні, так і за її межами (крім Російської Федерації)

Які активи задекларувати неможливо?

Неможливо задекларувати та обілити ті активи, які були отримані злочинним шляхом, наприклад, були вкрадені або отримані внаслідок незаконної діяльності.

Який податок потрібно сплатити під час декларування?

Після декларування необхідно заплатити 5% вартості активів, розташованих в Україні. При цьому потрібно обґрунтувати ціну цих активів. Вона може ґрунтуватися як на розмірі первісних витрат, так і бути оцінною на дату декларування.

Але можна заплатити і менше, якщо придбати державні облігації, тобто дати гроші в борг державі не менш як на один рік. У такому разі ставка податку становитиме 2,5%.

А от якщо Ваші активи розташовані за межами України, то з них необхідно сплатити 7%, якщо задекларувати до 1 березня 2022 року та 9% якщо після цієї дати.

Що буде, якщо НЕ задекларувати, але є що приховувати?

Декларування активів – справа добровільна. Водночас у Законі сказано, що кожен, хто не подав декларацію, автоматично повідомив державу, що сплатив податки з усіх своїх доходів.

А от якщо ви до 1 вересня 2022 року не задекларували та не заплатили, то що буде далі поки що не зрозуміло. Кабміну дано завдання протягом 9 місяців розробити законопроект щодо посилення контролю з оподаткування фізичних осіб.

Щодо іноземних активів. Планується, що з початку 2022 року Україна приєднається до автоматичного обміну податковою та банківською інформацією. Це відбувається в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку зі 130 країнами. Перші звіти Україні будуть надані вже за 2021 рік.

Тобто ховати гроші та активи в офшорах буде неможливо, а податкова, ймовірно, отримає доступ до банківських операцій та зможе відстежувати усі великі покупки.

Які активи та в яких межах вважаються “білими”?

При цьому є граничний обсяг активів, декларувати який не потрібно. Тобто якщо ваші активи перебувають у цих межах, то вони вже вважаються “білими” і питань із боку податкової щодо них не буде.
Отже ці активи:

  • Нерухомість, розташована в Україні, а саме:
  • 🔶 квартири або майнові права на квартири, що будуються, загальною площею до 120 квадратних метрів;
  • 🔷 житлові будинки або будинки, що будуються, загальною площею до 240 квадратних метрів;
  • 🔶 нежитлові будівлі некомерційного призначення, площею до 60 кв. метрів, наприклад, гараж, сарай;
  • 🔷 земельні ділянки в межах норм безоплатної приватизації;
  • Один транспортний засіб некомерційного використання вартістю до 400 тисяч гривень;
  • Інші активи на загальну суму 400 тисяч гривень.

Наші рекомендації тим, у кого на рахунках або в кеші понад 15 тисяч доларів США, скористатися пільгою та обілити гроші через покупку нерухомості в межах 120 квадратних метрів.

При цьому у разі перебування у шлюбі цей кордон працює для кожного з подружжя окремо. Тобто якщо ви володієте квартирою, площею 100 квадратних метрів, то кожен із подружжя використав по 50 квадратних метрів пільгової площі. Тобто сім'ю можна придбати ще 140 пільгових квадратних метрів.

Ми рекомендуємо купувати квартири, що будуються, тому що податки і витрати в цьому випадку відсутні, на відміну від старого фонду.

Якщо ви зацікавлені у придбанні квартири в Одесі та потребуєте допомоги досвідчених фахівців - замовте дзвінок з нашого сайту. У нас офіційні ціни та умови покупки від Забудовників.

Ми є їхніми партнерами, які оплачують нашу роботу. Тому для вас наша допомога є абсолютно безкоштовною.