Видатний сучасний архітектор Сантьяго Калатрава спроектував будівлю, яка розташована вздовж усієї довжини причалу, заходячи на територію затоки. Завдяки тому, що музей оточений з усіх боків басейнами, створюється оптична ілюзія, що він знаходиться на плаву.
Його площа становить 12 600 кв.м. і він включає два рівні (для постійної і тимчасової експозиції). Зовнішній вигляд музею є досить незвичайним, він нагадує скелет доісторичної істоти. За задумом автора, музей має пов'язувати місто з бухтою. З цією метою Калатрава використав масивні консольні виноси, які виступають на 75 м до нової міської площі та на 45 м у бік води. На самих консолях встановлені ламелі із вбудованими фотоелектричними панелями, що веде до економії енергоспоживання на 40%.
На першому поверсі музею знаходяться технічні, адміністративні будівлі, кафе та лекторій. На другому – виставкові площі. На висоті 10 м – оглядовий майданчик з видом на гавань.
На виставці представлені експонати за п'ятьма напрямками: Космос, Земля, Антропоцен, Завтрашній день, Нинішній момент. Відвідувачі, за допомогою експериментів та зразків експозиції, можуть представити свої сценарії розвитку життя у найближчі 50 років.
А спрогнозувати розвиток життя новобудов в Одесі у найближчі роки можна і без відвідування Музею майбутнього. Достатньо зателефонувати нашим менеджерам за тел. 700-00-42, щоб вони знайшли квартиру за вашими запитами, а також надали повний супровід від огляду квартири до підготовки документів, перевірки надійності забудовника і підписання документів.