Одна з найпрогресивніших компаній у світі технологій – компанія Tesla будує повністю незалежне еко-селище поблизу Амстердаму.
Власне енергопостачання, власне виробництво їжі, переробка відходів - це поселення відрізнятиметься високим рівнем технологічної забезпеченості та всебічним використанням сучасних технологій.

Наприклад, кожен будинок буде захищений скляним каркасом, що дозволить зменшити витрати на опалення взимку, а також дозволить вирощувати фрукти та овочі на власній ділянці цілий рік.

 екопоселення в Голландії від компанії REGen

На початку наступного року вже 25 сімей зможуть оселитися у цьому незвичайному селищі. Будинки будуть розміщені по колу, в центрі якого знаходиться теплиця, станції підзарядки електромобілів, ферма, озеро з рибою, паркування та громадські зони.

Займається проектом голландська компанія ReGen, метою якої є впровадження вирощування їжі в таких поселеннях сучасного типу.
Спираючись на дані статистики, можна бачити, що кількість земель та лісів скорочується, посилюється нерівномірність площ, на яких вирощують продукти, за рахунок чого овочі та фрукти долають великі відстані, перш ніж опинитися на вашому столі.
Не варто говорити і про ті засоби, за допомогою яких штучно підтримується свіжість.

вертикальна система вирощування овочів в екопоселенні

У селищах, пропонованих ReGen, продукти вирощуються на основі гідропоніки – це спеціальний контейнер, де замість ґрунту корінь підживлюється водою, збагаченою поживними речовинами.
За рахунок цього можна вирощувати овочі та фрукти на стелажах – так звана вертикальна система, де вони зростатимуть у 10 разів швидше, і відразу потраплятимуть на стіл.

Згідно з підрахунками ReGen на сім'ю з трьох осіб достатньо площі, що дорівнює 639 м2, тоді як у традиційному фермерському господарстві ця цифра досягає 8100 м2.
Вона включає площу самого житла, сад, город, ферму для тварин, і площа ємностей для зберігання води.

 екопоселок у Голландії, гле вирощують овочі в гідропоніці

120 м2 – житло, 40 м2 – теплиці, 300 м2 – комплекс із гідропонікою, 100 м2 – звичайний город, 25 м2 ферма, 34 м2 – сонячні панелі, 20 м2 – сховище прісної води.

Якщо ця концепція набуде популярності, то такі колонії будуть побудовані в Північній Європі та ОАЕ, не кажучи про можливість створення подібного виду поселень по всьому світу.

А поки майбутнє наближається семимильними кроками, все про останні новини про новобудови Одеси ¦прямо від забудовників ви можете знайти на нашому сайті.