Компанія «Гефест», відповідальна за створення парку, провела геологічні та інженерні дослідження, які показали, що будувати об'єкт у його задуманому вигляді не можна.
Не без впливу громадськості та критики, що супроводжує цей проект, було вирішено значно скоротити кількість майбутніх об'єктів, що становлять загальну картину Грецького парку.
Схили, на яких ведеться будівництво, перебувають у жалюгідному стані та їх необхідно зміцнювати.
Директор «Гефесту» - Олександр Проценко заявив, що зміцнення відбуватиметься за допомогою встановлення потужного пояса паль, чим він і пояснив необхідність вирубки дерев, яка передує цьому, яка так обурила громадськість.
Крім зміцнення схилу, змінюється і сам зовнішній вигляд парку. У ньому практично не залишається помпезних об'єктів «під старовину», які порушували спільний ансамбль із Воронцовським палацом.
Тераса стане суворішою і кількість павільйонів на ній зменшиться. Планується встановлення ліфта для спуску з приморського бульвару до парку.
Непрацюючий фонтан перетвориться на театр-лекторій, на іншому фонтані встановлять скульптуру Михайла Реви – бронзове дерево.
На верхній терасі з'явиться музей грецьких скульптур під відкритим небом, а доріжки з підсвічуванням і лавками будуть оснащені точками доступу wi-fi та зарядки для гаджетів.
Навантаження на схили значно скоротиться (як і кількість запланованих раніше павільйонів), єдине, що залишиться – це рибний ресторан, що підлягає відновленню.