Слід зазначити, що об'єкти для такого роду інвестування проходять суворий відбір і лише 2% їх допускаються до фінансування.
Вибір, який об'єкт запропонувати до покупки, приймає або основний інвестор, або компанія, що управляє.
Придбання та володіння нерухомістю здійснюється через інвестиційні фонди.
Тобто інвестори вкладають гроші в інвестиційний фонд, а вже через нього купується об'єкт.
В одному випадку під конкретний об'єкт створюється один інвестиційний фонд, в іншому випадку фонд може мати кілька об'єктів.
При цьому інвестор, який вклав кошти, за бажанням може продати свою частку іншим власникам об'єкта.
Керуюча компанія покликана виконувати всі ті обов'язки, які б виконував власник, якби не було її. Тобто: наповнювати об'єкт орендарями, обслуговувати об'єкт, здійснювати комунальні платежі, виконувати поточний ремонт, страхувати, підвищувати вартість об'єкта на ринку і регулярно виплачувати інвесторам дивіденди.
Об'єкти, в які збираються колективні інвестиції, – це: торгові центри, офіси, інші об'єкти комерційної нерухомості, а також будинки з житловими апартаментами. У деяких випадках кошти вкладаються в об'єкти, що будуються, а в деяких - у вже функціонуючі.
Зазвичай мінімальна сума інвестицій починається від 5 тис. доларів, хоча є такі об'єкти, вкласти в які можна, маючи тисячу доларів. Середня прибутковість від краудфандингу становить 10-12% річних, а об'єкт купується зазвичай на 3-5 років.
Отже, у чому складаються основні привабливі моменти краудфандингу:
- На відміну від депозитів, нерухомість з часом не втрачає в ціні, а тільки стає дорожчим.
- Наявність керуючої компанії повністю знімає з власників турботи з управління та забезпечення процвітання об'єкта.
- розподіляючи кошти між декількома об'єктами, знижується ризик можливих втрат капіталу чи доходу від нього.
Зауважимо, що в Україні, на відміну від США та інших західних країн, краудфандинг ще не розвинений, проте світові тенденції не забаряться і, ймовірно, такий вид отримання пасивного доходу стане популярним і у нас.